Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Model biznesowy MLM co to jest?

Biznes Data publikacji - 1 lutego 2022 Autor - Redakcja e-forumreklamowe.pl
mlm co to

Marketing sieciowy (ang. multi level marketing) cieszy się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Niniejszy artykuł to idealny wybór właśnie dla tych przedsiębiorców, którzy chcą dowiedzieć się MLM co to jest i jakie są jego największe zalety.

Czym w rzeczywistości jest MLM

MLM najprościej rzecz mówiąc do marketing wielopoziomowy, który skupia się na dystrybucji oferowanych produktów poprzez alternatywne kanały sprzedaży. Główną ideą MLM jest przede wszystkim budowanie sieci sprzedaży. Konsultanci współpracują z licznymi sprzedawcami, dzięki czemu tworzy się odpowiednia struktura. Marketing wielopoziomowy wykorzystywany jest przede wszystkim przez firmy, które skupiają się na sprzedaży bezpośredniej. Warto wspomnieć także o tym, że model MLM doskonale sprawdzi się nie tylko w sprzedaży towarów, ale również w sprzedaży usług. Vantis Holding jest jednym z najpopularniejszych programów, który oferuje zaawansowane szkolenia finansowe. Olbrzymia popularność MLM wynika z tego, że można go budować przez Internet.

Jak wygląda MLM w Polsce?

W Polsce największym zainteresowaniem cieszy się program partnerski Ceneo, który w dużym stopniu opiera się właśnie na opisywanym modelu. Ta porównywarka cen dzieli się zyskami z poszczególnymi wydawcami, którzy korzystają z programu affiliacyjnego. Przykład ten jest idealnym wyborem nie tylko dla właścicieli sklepów, ale również dla blogerów, właścicieli for tematycznych i rozbudowanych profili społecznościowych. W Polsce funkcjonują głównie programy partnerskie, które nie składają się z wielu poziomów. Większość struktur oparta jest wyłącznie na jednym poziomie. MLM cieszy się dużym zainteresowaniem przede wszystkim w branży kosmetycznej. Warto wspomnieć chociaż o takich markach jak Oriflame, czy Organic Life, które oferują kosmetyki naturalne.

Jak w rzeczywistości działa Multi Level Marketing?

Klasyczny program MLM polega tak naprawdę na wielopoziomowej rekrutacji. W zależności od prowadzonego biznesu można zostać nie tylko dystrybutorem, ale również pośrednikiem. Jako dystrybutor skupiamy się przede wszystkim na sprzedaży bezpośredniej. Pieniądze zarabia się nie tylko na sprzedaży produktów MLM, ale również na rekrutowaniu kolejnych dystrybutorów, dzięki czemu można liczyć na część dochodów, które zostały przez nich wygenerowane. Pozyskani przez nas dystrybutorzy rekrutują kolejnych dystrybutorów, którzy zarabiają na naszego konto. Tworząc sprawnie funkcjonujący łańcuch rekrutacyjny można wygenerować naprawdę duże zyski.

Redakcja e-forumreklamowe.pl

Dzielimy się wiedzą ze świata biznesu, finansów i marketingu. Pomagamy poznać swoje mocne strony i doradzamy jak rozwijać się w pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?