Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Etykiety produktów – jak je przygotować? Sprawdź porady!

Biznes Data publikacji - 9 maja 2023 Autor - Redakcja e-forumreklamowe.pl
etykiety


Wybór odpowiednich etykiet produktów może być sporym problemem dla osoby, która nie wie, na co zwrócić wtedy szczególną uwagę. Sprawdź porady, które pomogą Ci w przygotowaniu najlepszych etykiet!

1. Założenia projektowe

W pierwszym kroku konieczne jest opracowanie założeń projektowych etykiety. Na tej podstawie będzie można rozpocząć prowadzenie dalszych działań.

Podczas ich przygotowywania trzeba między innymi uwzględnić grupę docelową i jej preferencje, a także wszelkie wymogi prawne lub regulacyjne, które mogą mieć zastosowanie dla konkretnych rodzajów, na przykład dotyczące podawania składu.

2. Zgromadź informacje, jakie mają znaleźć się na etykiecie

Wypisz wszystkie niezbędne informacje, które należy umieścić na etykiecie, takie jak nazwa produktu, logo marki, składniki, instrukcje użytkowania, certyfikaty, ostrzeżenia, kod kreskowy oraz wszelkie wymagane dane.

Należy pamiętać o tym, aby zachować zgodność z przepisami dotyczącymi etykietowania.

3. Zwróć uwagę na estetykę etykiety

Estetyka odgrywa kluczową rolę w przyciąganiu uwagi klientów i kreowaniu tożsamości marki. 

W tym przypadku konieczne będzie między innymi uwzględnienie założeń marki, jej wizerunku i ogólnego wyglądu opakowania produktu. Na tym etapie dobiera się między innymi najlepsze kolory etykiet, typografię i grafikę, które mogą przemawiać do docelowych odbiorców.

4. Wybierz materiały i uszlachetnienie etykiet

Następnie należy dobrać odpowiednie materiały i warianty uszlachetnienia, które najlepiej pasują do produktu i jego opakowania. 

Najczęściej etykiety produkowane są z materiałów takich jak papier, winyl lub materiały syntetyczne, takie jak polipropylen lub poliester. Mają one zróżnicowane właściwości, między innymi pod kątem parametrów takich jak trwałość, wodoodporność, siła klejenia i wygląd etykiety na opakowaniu.

Etykiety mogą być również wykończone z użyciem różnych technik uszlachetniania, na przykład mogą być one lakierowane, tłoczone, wykończone złoceniem albo srebrzeniem, aby mogły one prezentować się jeszcze lepiej.

Drukarnie etykiet, na przykład drukarnia Studio-eM kraków, mogą zaprezentować klientom szeroką gamę różnorodnych materiałów oraz wariantów uszlachetnienia etykiet, aby były one estetyczne i trwałe.

5. Dobierz odpowiedni rozmiar i kształt etykiety

Zmierz opakowanie produktu i określ odpowiedni rozmiar i kształt etykiety, która będzie dobrze na nie pasować. 

Należy pamiętać o tym, że wymiary etykiety powinny być dobrane tak, aby zawierała ona wszystkie niezbędne informacje i zapewniała odpowiednią czytelność.

6. Zleć druk etykiet na produkty

Gdy wszystkie najważniejsze informacje na temat etykiet zostały już określone, a także przygotowano projekt etykiet, można zlecić ich wykonanie w drukarni.

Drukarnia może przyjąć zlecenie na wykonanie wydruków za pośrednictwem internetu, na przykład taką usługę oferuje drukarnia Studio-eM kraków.

Przed zleceniem druku można zlecić przygotowanie próbnych wydruków, aby ocenić, czy będą one dobrym wyborem. Należy zwrócić uwagę na ich wygląd, przyczepność i trwałość, aby upewnić się, że spełniają oczekiwania.

Redakcja e-forumreklamowe.pl

Dzielimy się wiedzą ze świata biznesu, finansów i marketingu. Pomagamy poznać swoje mocne strony i doradzamy jak rozwijać się w pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?