Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak sprawdzić ile ktoś ma długu – sprawdzone metody

Biznes Data publikacji - 1 lutego 2022 Autor - Redakcja e-forumreklamowe.pl
jak sprawdzić ile ktoś ma długu


Wysokość zadłużenia jest bardzo ważną informacją nie tylko dla dłużników, ale również dla wierzycieli. W dużej mierze to właśnie dzięki tej informacji istnieje możliwość skontrolowania rzeczywistej sytuacji finansowej, dzięki czemu będzie można uniknąć problemów finansowych. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak sprawdzić ile ktoś ma długu.

Najprostsze sposoby na sprawdzenie zadłużenia

Aby szybko sprawdzić zadłużenie firm i osób prywatnych warto skorzystać z dobrodziejstwa internetowych baz danych. Dostęp do wielu baz danych jest bezpłatny. W pierwszej kolejności warto zapoznać się z bazą BIG (Biuro Informacji Gospodarczej) i bazą Krajowego Rejestru Długów. Wiele przydanych informacji można znaleźć również w bazach BIK (Biuro Informacji Kredytowej). To właśnie dzięki wymienionym rejestrom dowiemy się o długach firm z których usług zamierzamy skorzystać w najbliższym czasie.

Cenne wskazówki

Osoby, które nie mają czasu ani chęci, aby samodzielnie analizować bazy danych dostępne w Internecie mogą skorzystać z fachowej pomocy adwokatów i radców prawnych. Na rynku można znaleźć wiele rzetelnych firm, które pomogą nam zdobyć wiele przydatnych informacji. Dzięki fachowemu doradztwu dowiemy się również w jaki sposób poprawić swoją obecną sytuację finansową i czy warto nawiązać współpracę z konkretnymi firmami/osobami. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że można skorzystać także z pomocy doświadczonych detektywów.

Czym tak naprawdę jest Biuro Informacji Kredytowej?

W popularnym BIK-u jak powszechnie wiadomo gromadzone są wszystkie informacje dotyczące zaciągniętych kredytów. Mowa tutaj nie tylko o kredytach na których występują mniejsze lub większe zaległości, ale również o kredytach, które zostały spłacone. W bazie BIK można znaleźć informacji o każdej osobie, która korzystała z usług banków, firm pożyczkowych i popularnych SKOK-ów. Aby sprawdzić swoją historię w bazie BIK należy się zarejestrować. Dopiero po stworzeniu własnego profilu i po potwierdzeniu tożsamości będzie można raz na pół roku za darmo otrzymać kompletny raport. Pamiętać należy o tym, że osoby prywatne nie mają dostępu do danych innych osób. Inaczej wygląda sytuacja w bazach KRD, które obejmują zadłużenia osób prywatnych i przedsiębiorców. W rejestrach KRD można znaleźć informacje dotyczące nawet niewielkiego zadłużenia (od 200 zł). Aby skorzystać z dobrodziejstwa bazy KRD niezbędna jest także rejestracja i uwierzytelnienie tożsamości. Internetowe bazy dłużników są prawdziwą skarbnicą wiedzy.

Redakcja e-forumreklamowe.pl

Dzielimy się wiedzą ze świata biznesu, finansów i marketingu. Pomagamy poznać swoje mocne strony i doradzamy jak rozwijać się w pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?