Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Jak prawidłowo przygotować wniosek o pracę zdalną?

Praca Data publikacji - 2 lutego 2022 Autor - Redakcja e-forumreklamowe.pl
wniosek o pracę zdalną

W okresie pandemii znacząco wzrasta zainteresowanie pracą zdalną. Na wielu stanowiskach bez problemu można wykonywać swoje obowiązki bez potrzeby wychodzenia z domu. Aby przejść na pracę zdalną niezbędne jest sporządzenie stosownego wniosku, który dokładnie zostanie opisany w niniejszym artykule.

Jakie są rodzaje pracy zdalnej?

Przy wielu zawodach istnieje możliwość permanentnej pracy zdalnej, czyli wykonywania wszystkich zadań online w pełnym wymiarze czasowym. Istnieje także model hybrydowy, w którym naprzemiennie wykonuje się pracę zdalną i stacjonarną. Część pracowników pracuje w biurze, a druga część pracuje w domu. Istnieje także praca zdalna uzupełniająca, gdzie tylko niewielka część obowiązków wykonywana jest w domu.

Kto może wykonać pracę zdalną?

Praca zdalna jest doskonałym wyborem dla tych osób, które większość zadań wykonuje na komputerze. Mowa tutaj przede wszystkim o programistach, grafikach, testerach, copywriterach, architektach, tłumaczach, czy korektorach. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również nauka zdalna, dlatego też wzrasta zainteresowaniem korepetytorami online. Przy wykonywaniu wymienionych zawodów niezbędna jest cisza i spokój, dlatego też zacisze domowe może mieć pozytywny wpływ na efektywność pracy.

Jak przygotować wniosek o pracę zdalną?

Pracownicy mogą poprosić o przejście na pracę zdalną na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest rozmowa usta lub telefoniczna. Zdecydowanie bardziej zalecaną formą jest jednak pisemna prośba, która wiąże się z koniecznościom przygotowania stosownego wniosku. Pamiętać należy o tym, że wniosek o pracę zdalną można wręczyć osobiście, przesłać tradycyjną pocztą lub e-mail. We wniosku należy podać dane wnioskującego i dane firmy. Wymagana jest także prośba oraz stosowne uzasadnienie. Wniosek będzie wiążący tylko wtedy, gdy znajdzie się na nim podpis pracownika. Gotowy wniosek o pracę zdalną można znaleźć w Internecie.

Jakie czynniki mają wpływ na akceptację wniosku?

Na akceptację wniosku o pracę zdalną największy wpływ ma oczywiście rodzaj wykonywanych pracy. Pod uwagę brane są również umiejętności pracownika, czy też możliwości techniczne i lokalowe. Miejsce pracy musi nie tylko spełniać zasady BHP. Przy pracy zdalnej wymagany jest oczywiście dostęp do niezawodnego Internetu. Pracodawcy biorą pod uwagę również reputację pracowników. Osoby, które rzetelnie podchodzą do swoich obowiązków i na cza wywiązują się z powierzonych zadań nie powinny mieć żadnego problemu z uzyskaniem zgody na pracę zdalną.

kwiaty w biurze

Redakcja e-forumreklamowe.pl

Dzielimy się wiedzą ze świata biznesu, finansów i marketingu. Pomagamy poznać swoje mocne strony i doradzamy jak rozwijać się w pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?