Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Czym tak naprawdę są wczasy pod gruszą 2022 i kto może z nich skorzystać?

Praca Data publikacji - 2 lutego 2022 Autor - Redakcja e-forumreklamowe.pl
wczasy pod gruszą 2022

Wczasy pod gruszą 2022 najprościej rzecz mówiąc to wczasy, które na wstępie są samodzielnie finansowane przez pracowników. W kolejnym kroku są one refundowane przez pracodawcę ze specjalnego funduszu świadczeń socjalnych.

Co warto wiedzieć?

Wczasy pod gruszą 2022 mogą być refundowane w całości albo w części. Wysokość ulgi ma tak naprawdę charakter uznaniowy, a wartość samych świadczeń zazwyczaj ustala się na podstawie aktualnych cen rynkowych. Poszczególni pracodawcy mogą posiadać nieco inny regulamin dostępu do funduszu świadczeń, dlatego też warto dokładnie się z nim zapoznać. Pracodawcy przy finansowaniu wczasów swoim pracownikom biorą pod uwagę ich sytuację życiową, a dokładniej mówiąc warunki materialne i socjalne. Pamiętać należy również o tym, że nie wszyscy pracownicy mogą skorzystać z tej formy pomocy. Wczasy pod gruszą cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem w PRL.

Jak uzupełnić wniosek?

Osoby, które chcą skorzystać z wczasów pod gruszą 2022 zobowiązani są do złożenia pracodawcy stosownego oświadczenia. We wniosku należy opisać rzeczywistą sytuację rodzinną i majątkową. Pracodawcy na podstawie otrzymanego wniosku są w stanie określić, w jakiej kwocie mogą udzielić pomocy. Pamiętać należy również o tym, że zwykły wniosek urlopowy nie wystarczy, aby skorzystać z dofinansowania na wczasy.

Ile można zaoszczędzić?

Wczasy pod gruszą 2022 nie mają tak naprawdę z góry określonej kwoty. Maksymalna kwota dofinansowania w dużym stopniu zależy nie tylko od zarobków danego pracownika, ale również od zarobków pozostałych członków jego rodziny. Na wysokość wynagrodzenia wbrew pozorom nie ma wpływu staż pracy, kwalifikacje zawodowe, czy też częstotliwość przebywania na urlopie. Nie ma także możliwości wypłacania identycznej kwoty wszystkim pracownikom w danej firmie. Jak wspomniano powyżej wczasy pod gruszą 2022 są wypłacane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Warto wspomnieć o tym, że refundacja jest zwolniona od podatku dochodowego od osób fizycznych do kwoty 1000 zł. Od kwoty świadczenia nie są także pobierane składki ZUS.

Dla kogo?

Wczasy pod gruszą są doskonałym wyborem przede wszystkim dla pracowników, którzy na co dzień żyją w dużych miastach. Mowa tutaj oczywiście o osobach, którym brakuje ciszy i które chcą odpocząć od korporacyjnych klimatów. Na wczasach można odpocząć nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Nawet krótki wyjazd do spokojniejszej okolicy jest idealnym wyborem dla osób, które chcą naładować swoje baterie. Wczasy pod gruszą zaprojektowane zostały przede wszystkim dla najmniej zamożnych pracowników.

kwiaty w biurze

Redakcja e-forumreklamowe.pl

Dzielimy się wiedzą ze świata biznesu, finansów i marketingu. Pomagamy poznać swoje mocne strony i doradzamy jak rozwijać się w pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?